מחפשים אחר מידע על ניתוח השתלת קרנית? הנה הכתבה שאתם צריכים לקרוא

‎אילן אופנהיים

נכתב על ידי ‎אילן אופנהיים

יול 7, 2023

קרנית העין היא בעצם רקמה שקופה, רקמה אשר צורתה היא סימטרית ומזכירה צורת כיפה. למעשה, הקרנית נמצאת בחלק הקדמי של העין, זאת בעוד כי דרכה עוברות קרני האור המגיעות מהאובייקט שעליו אנו מביטים.

כמו כן, חשוב להדגיש כי בקרנית מתבצע החלק המירבי של שבירת קרני האור, כאשר לאחר השבירה המדוברת, קרני האור עוברות דרך מעין עדשה אל עבר רשתית העין. לאחר שקרני האור הגיעו אל רשתית העין, הן מגיעות אל עצב הראייה ובעצם בכך מגיעות אל המוח על מנת שזה יעבד את התמונה.

לאחר שהבנו בדיוק מהי קרנית העין ועד כמה היא חשובה לנו, נשאלת השאלה – מה עושים אלו הסובלים ממצבים שפוגעים בתפקוד של קרניות העין שלהם? ובכן, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת בנושא זה.

קרניות עיניים – גורמים אפשריים לבעיות וסיבוכים

כאשר מבנה קרנית העין מתעוות או לחילופין, כאשר שקיפותה של קרנית נפגעת, הדבר יכול להביא לפגיעה חמורה ביכולת הראייה, אם כי ראוי לציין שהירידה יכולה להיות הדרגתית וגם פתאומית, כאשר קיימים מגוון מקרים וקצב הירידה עשוי להשתנות בין מקרה למקרה.

אחד הגורמים השכיחים לבעיות של קרניות עיניים הוא התפרצות של מחלת הקרטוקונוס שכן, מדובר על מחלה שכיחה למדי אשר פוגעת בעיקר באנשים צעירים יחסית. מחלה זו באה לידי ביטוי בעיקר בעיוות של צורת קרנית העין, כך שבהדרגה זו תהפוך מקרנית בעלת מבנה כיפתי לדקה יותר, עד למצב בו היא מקבלת צורה שמזכירה קונוס.

בשלבים מוקדמים יותר של המחלה, אלו הסובלים ממנה יחוו ראייה מטושטשת ושאינה ממוקדמת, כאשר מצבים אלו ניתנים לשיפור על ידי הרכבת משקפיים. חשוב לציין כי מחלת קרטוקונוס יכולה להגיע מגורמים גנטיים, אם כי היא גם משנית לאלרגיות בעיניים – כאשר שפשוף, גירוד או שאר גירויים אלרגיים באיזור העיניים כולם יכולים גם הם להביא להתפתחות של המחלה המדוברת.

איך להתכונן לניתוח השתלת קרנית?

ניתוח שבא לטפל במצבים של קרנית העין הוא ניתוח לא פשוט כלל ועל כן, יש להתכונן אליו בהתאם. למעשה, מאחר ומדובר על ניתוח שמבוסס על תרומה של מנוח, חשוב קודם לכן להיאזר בסבלנות, זאת מכיוון שמדובר על ניתוח שאין לו זמן מדויק וההמתנה לתרומה שמאפשרת אותו עשויה לקחת זמן מה. ניסתן לקרוא עוד אודות ניתוחי השתלת קרנית באתר מומלץ בקישור הזה.

קרנית העין – סיכום

קרנית העין היא אחד מהחלקים החשובים ביותר באשר לתפקוד העין מאחר וכאמור, היא זו שמעבירה אל עבר המוח שלנו את עיבוד התמונה באשר לאור שאנו רואים. על כן, עליכם להכיר את המקרים האפשריים שיוכלו להביא לפגיעה בקרנית וכן גם לדעת כיצד לבחור נכון מומחה שיסייע לכם במידה ותזדקקו לכך.

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים הוא המחבר הראשי באתר מדע וחברה, הוא כותב מאמרים במגוון נושאים ומפרסם אותם באתר הזה להנאתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *