אף פעם לא מאוחר מדי להתייעץ עם יועצת פנסיונית

‎אילן אופנהיים

נכתב על ידי ‎אילן אופנהיים

ינו 30, 2023

את צעירה, את חיה את החיים, את מתמודדת עם יוקר המחיה, עם עבודה בשעות מטורפות, עם גידול ילדים, עם תשלום שכר דירה (או משכנתא אם היה לך מזל). במציאות כזאת קשה מאד לחשוב על העתיד שמעבר לחודש הבא.

עם זאת, העתיד נמצא שם, והיום בו תפרשי לגמלאות מבחירה או לא מבחירה לא רחוק כל כך. זה קורה פתאום וכדאי להתכונן לזה ולחשוב על ימי הפנסיה שלך ועל החיסכון הפנסיוני שלך.

למה יועצת פנסיונית?

יועצת פנסיונית היא אישה שהוכשרה לייעץ לך בנושא השקעות, בדגש על חיסכון פנסיוני. היא עברה הכשרה משמעותית, מבחנים רשמיים והתמחות של חצי שנה בתחום הייעוץ הפנסיוני.

היא יודעת כל מה שצריך לדעת על השקעות והיא יודעת כיצד לנתח את מצבך הכלכלי ולהציע לך כיוונים שמתאימים לך ויכולים לשפר את החיסכון הפנסיוני שלך. והכי חשוב: היא לא כפופה, על פי חוק, לאף גורם כלכלי כמו חברת ביטוח או מוצר פנסיוני אחר. האינטרס שלה הוא לדאוג לך ולאינטרסים הכלכליים שלך.

למה אני צריכה יועצת פנסיונית?

בישראל ישנו חוק פנסיה לפיו כל אדם צריך שתהיה לו פנסיה. אם את מועסקת כשכירה המעסיק שלך מחויב להפריש לך כספי פנסיה. אם את עצמאית – את מחויבת לדאוג לפנסיה לעצמך.

הבעיה היא שעולם הפנסיה והחיסכון לפנסיה הוא עולם סבוך מאד עם מושגים מסובכים ואנשים רבים חשים שזה מרתיע ולכן לא עוסקים בזה. רבים מגיעים לשנות הפנסיה שלהם כשהם לא מבינים דבר בנושא ובשלב בו היכולת לבצע שינויים משמעותיים שיגדילו את החסיכון קטנה.

יועצת פנסיונית תקל עלייך לקבל החלטות לגבי מסלול החיסכון שלך, היא תעשה עבורך את העבודה הקשה, תלמד את מצבך הכלכלי, התעסוקתי, המשפחתי ועוד, תשאל אותך שאלות על תמונת העתיד שלך ותדע להתאים לך אפיקי השקעה שיטייבו את החיסכון שלך.

מה עוד אני צריכה לדעת על יועצת פנסיונית?

חשוב שהיועצת הפנסיונית שלך תהיה מישהי שאת סומכת עליה, שהוכיחה כי יש לה ניסיון בתחום וכי היא עובדת עם הכלים החדשים והטובים יותר כדי לספק לך את כל המידע שאת זקוקה לו.

דבר נוסף שחשוב שתדעי הוא שלא מאוחר להתייעץ עם יועצת פנסיונית. גם אם כבר התחלת לחסוך במסלול אחד, תמיד אפשר לבצע שינויים, לטייב ולשדרג את האופן בו את חוסכת לעתידך. כל עוד את עובדת ומרוויחה להכניס כסף זה לא מאוחר.

למידע נוסף אודות ייעוץ פנסיוני https://todaafinansit.co.il/

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים הוא המחבר הראשי באתר מדע וחברה, הוא כותב מאמרים במגוון נושאים ומפרסם אותם באתר הזה להנאתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *