ייעוץ פנסיוני: לדאוג עכשיו לעתיד

‎אילן אופנהיים

נכתב על ידי ‎אילן אופנהיים

יול 7, 2023

להיות אדם צעיר בישראל זו לא משימה פשוטה בכלל. בהנחה שאתה לא הבן של ראש הממשלה או של איש עסקים עשיר, סביר להניח שגם אתה חי בתודעה של הישרדות. בתודעה כזאת, קשה לתכנן את העתיד הרחוק ובטח ובטח את שלב הזקנה בחיים.

ההתמודדות עם יוקר המחיה, הניסיון לאזן בין משפחה לעבודה, המאבק לרכוש בית (ואז גם לשלם משכנתא) הם אתגרי החיים של האדם העובד. כשזהו המצב, קשה להאשים את הצעירים כי הם לא מתעניינים בפנסיה של עצמם.

הקושי הברור והמובן הזה מתחבר לקושי נוסף – הכרה בעובדה שהזקנה תגיע לכולנו. היא נמצאת מעבר לפינה והיא בלתי נמנעת. רבים מאוד אינם מעוניינים לחשוב על הזקנה או לעסוק בה. עבורם זהו נושא מדכא, או פשוט רחוק מרחק אלפי שנות אור מהמקום בו הם נמצאים כיום.

עבורם, לדמיין את זקנתם (ולתכנן אותה כלכלית!) משולה לרכישת נכס על הירח. לזאת מצטרפת העובדה שהעיסוק בפנסיה טומן בחובו שלל מושגים וכיווני מידע שמבלבלים את האדם מן היישוב. כל הסיבות הללו יחד מובילות עובדים רבים להימנע מהעיסוק בפנסיה שלהם.

ייעוץ פנסיוני: הימנעות אינה מונעת זקנה

לא תופתעו לגלות שהימנעות מעיסוק במשהו לא גורמת לו להיעלם. הזקנה תגיע, וכשהיא תגיע, אתם רוצים שתהיה לכם רשת כלכלית בטוחה שתאפשר לכם לחיות ברמת החיים אליה התרגלתם. קוראים לזה חיים בכבוד. עכשיו זה הזמן לקבל ייעוץ פנסיוני ולהחליט החלטות שאתם של העתיד יודו לכן עליהם.

ייעוץ פנסיוני ייתן לכם את כל הכלים להם אתם זקוקים כדי להבין את מצבכם הכלכלי ולקבל החלטות נכונות. אלא דאגה, כל עוד אתם עדיין בגיל העבודה ניתן לשנות ולהתאים את החיסכון הפנסיוני שלכם למצבכם בחיים, למצב התעסוקתי, לשינויים בחיים כמו הבאת ילדים, שינוי בקריירה, שינויים כלכליים ועוד שלל דברים שיכולים לקרות בחיים ולהשפיע גם על החיסכון הפנסיוני שלכם.

לסיכום: מה ייתן לי ייעוץ פנסיוני?

ייעוץ פנסיוני יאפשר לך להבין את מצבך ולהחליט כיצד ייראה החיסכון הפנסיוני שלך. היועץ איתו תעבוד ישאל שאלות על עבודתך, על תכנוניך לעתיד, על ההכנסה של בן/בת הזוג, על חסכונות קודמים ועוד ולאחר שיאסוף את כל המידע לו הוא זקוק יוכל להציע לך מסלולי חיסכון שונים. זהו לא תהליך מסובך.

ייעוץ פנסיוני נעשה על ידי אנשים שמבינים בנושא ומחויבים לייעץ לך באופן המקצועי ביותר. ייעוץ פנסיוני איכותי הוא שירות שמחויב אליך, ללא אינטרסים נוספים. על כן חשוב לבחור יועץ שישים אותך ואת הפנסיה שלך ראשונים בסדר העדיפויות.

למידע נוסף אודות ייעוץ פנסיוני – המרכז לתודעה פיננסית

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים הוא המחבר הראשי באתר מדע וחברה, הוא כותב מאמרים במגוון נושאים ומפרסם אותם באתר הזה להנאתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *