מצבו של נהג באיילון החמיר

‎אילן אופנהיים

נכתב על ידי ‎אילן אופנהיים

נוב 11, 2022

תאונה שהתרחשה בנתיבי איילון וגרמה לפגיעה ברכבים לא הסתיימה בכך: נהג רכב אשר הותקף על ידי רוכב אופנוע בנתיבי איילון הובהל לבית חולים ואושפז במחלקת טיפול נמרץ. על פי הדיווחים הנהג סובל משברים רציניים, חלקם שברים בגולגולת וכן דימום תוך מוחי.

האדם החשוד בתקיפה יישאר במעצר וזאת על פי בקשתה של המשטרה. לאור חומרת הפגיעה סביר להניח שהחשוד ייוותר במעצר מספר ימים נוספים, זאת לאור העובדה כי הנפגע סובל משברים בגולגולת ומדימום תוך מוחי. למרות חומרת הפגיעה הגדולה והודות לפינוי המידי, הנפגע נמצא במצב יציב ופגיעתו מוגדרת בינונית. כמו כן נמצאו שברים וחבלות נוספות.

בתיעוד הקטטה כפי שזה צולם ממצלמות דרך עולה כי התוקף חבט בנהג הרכב באמצעות שימוש בקסדה שלו וכן מפיל את הנהג לקרקע. נהגים רבים סביב ניגשו אל הנהג שנפגע כדי להציע לו עזרה, כולל התוקף. למרות זאת, היה נדרש פינוי מידי בשל עוצמת החבלה.

מספר שעות לאחר הקטטה דווח כי מצבו של הנפגע החמיר והתדרדר. על פי טענתו, הפוגע שבר את שיניו אולם כאמור, בצילומים שבוצעו בבית החולים נמצא כי הפגיעה עמוקה ורצינית הרבה יותר מאשר פגיעת שיניים בלבד.

התאונה, שהתקיימה ביום שלישי בין מחלף ארלוזורוב ובין גשר מוזס סמוך לשעות העמוסות והפקוקות ביותר שבאזור, התעוררה בין נהג רכב פרטי ובין נהג אופנוע. תחילה התעורר ויכוח בלבד אולם עם הזמן הפך הוויכוח לקטטה של ממש שכללה מכות וחבטות משני הצדדים. בתוך זמן לא רב לאחר פינוי הנפגע באמבולנס, הגיעה משטרה לאזור ועצרה את התוקף בחשד לתקיפה.

מתיעוד של עובדים באזור אשר צילמו את הקטטה עלה כי הקטטה לא התפתחה בבת אחת אלא התרחשה בשלבים. בהתחלה היה מדובר בוויכוח בלבד אולם כעבור איזה זמן הוויכוח הסלים והפך להתכתשות אלימה. כפי שעולה מדבריה של עובדת באזור, זו לא הפעם הראשונה בה מתעוררת קטטה בין נהגים אולם בניגוד לפעמים אחרות, הפעם מדובר היה בקטטה חמורה יותר, מה שהביא את העדה לצלם את האירוע. רבים ניסו לעזור לאדם שנפגע ממהלומת הקסדה אולם ללא הצלחה ובסופו של דבר היה צורך לפנותו מידית.

מספר ימים לאחר מכן נודע כי אריק גרינפלד, הוא רוכב האופנוע שפגע בנהג הרכב באמצעות קסדת האופנוע, כבר תקף בעברו שליח באמצעות הקסדה. או אז בשנת 2012 כאשר תקף את השליח, ביקשה המשטרה להעניש את גרינפלד באמצעות מאסר בפועל אולם גרינפלד קיבל 3 חודשי עבודות שירות בלבד.

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים הוא המחבר הראשי באתר מדע וחברה, הוא כותב מאמרים במגוון נושאים ומפרסם אותם באתר הזה להנאתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *