כל האמת על השתלת שיער

‎אילן אופנהיים

נכתב על ידי ‎אילן אופנהיים

ינו 23, 2023

העובדה כי יותר ויותר גברים בישראל ובעולם סובלים מבעיות של נשירת שיער הופכת את טיפולי ההשתלות לפופולריים ביותר. בשנים האחרונות הפך טיפול השתלת שיער לטיפול נפוץ לא פחות מניתוחים פלסטיים כמו ניתוח אף, מתיחת פנים וטיפולי בוטוקס. גם גברים וגם נשים מוצאים את עצמם מתחת לסכין הניתוחים ומגלים שהשד לא נורא כמו שחשבו – השתלת שיער היא כנראה הטיפול המוכח הבטוח ביותר לבעיות נשירת שיער אצל מבוגרים וצעירים גם יחד.

שיטות טיפול יעילות ומהירות

שיטת הטיפול הנפוצה ביותר לטיפול בנושא של נשירת שיער היא השתלה בטכניקת ה-FUT (Follicular Unit Transplantation). תהליך השתלת שיער בשיטה זו כולל שימוש באיזורי הקרקפת בהם השיער עדיין צומח בצפיפות טובה. מאיזור זה מוצאת על ידי המנתח רצועת שיער דקיקה וארוכה, בדרך כלל ברחוב של סנטימטר לערך, שמושתלת לאחר מכן באיזור החסר. הרצועה בדרך כלל נלקחת באורך שמתאים להקף הקרקפת – כלומר מאוזן אחת לאוזן שנייה – כך מדובר בכמות זקיקי שיער גדולה מאד שמושתלת באיזור המועד לפורענות. לאחר ביצוע ההשתלה תיתכן צלקת קטנה באיזור ממנו נלקחה רצועת השיער, אך לרוב מדובר בצלקת לא משמעותית שאינה נראית לעין.

על השתלות שיער, מרפאות ומחירים

כמו כל תהליך גם טיפול השתלת שיער דורש מחקר וסקר שוק. אם אתה או את סובלים מבעיה של נשירת שיער ורוצים לקבל טיפול, כדאי תמיד לבדוק מספר מרפאות ולהשוואות מחירים. טווח המחירים כיום הוא רחב יחסית ויכול לנסוע בין כמה אלפי שקלים ובין עשרות אלפי שקלים – בהתאם לרמת הנשירה ולטיפול המתאים. חשוב כמובן לשים לב שאנחנו בוחרים מרפאה אסתטית שמציעה לנו טיפול השתלת שיער מקצועי, שמבוצע רק על ידי רופא מנתח בעל כל ההסמכות הדרושות.

חשוב לדעת שכל בעיית נשירת שיער צריכה לעבור אבחון של רופא לפני שנקבעת שיטת הטיפול, בין אם מדובר בהשתלת שיער באמצעות שיטת ה-FUT, השתלת שיער בלייזר או כל שיטה אחרת שמוצעת לכם על ידי קליניקות רפואת היופי. רק בדיקה רפואית של רופא עור מוסמך תוכל להוות בסיס לטיפולי השתלת שיער איכותיים ותקפים לאורך זמן.

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים הוא המחבר הראשי באתר מדע וחברה, הוא כותב מאמרים במגוון נושאים ומפרסם אותם באתר הזה להנאתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *