האם אפשר לאמן ארנב לצרכים – התשובות לכל השאלות

‎אילן אופנהיים

נכתב על ידי ‎אילן אופנהיים

יול 13, 2023

אימצתם לאחרונה ארנב או ארנבת וזה כיף ומשמח מאוד. חשוב שתדעו, שאתם ממש לא צריכים לסבול מקקי ופיפי שמפוזרים בכל מקום. ארנב הוא בעל חיים חכם ונוח לאילוף, שיכש ביכולתו ללמוד לעשות צרכים במקום אחד.

תקופת הלימוד מצריכה סבלנות והתמדה מצד הבעלים (זה אתם), אבל הבנת הנטייה של הארנבים לעשות את הקקי והפיפי שלהם במקום קבוע, היא בהחלט דבר שניתן למנף לטובתכם ולטובת הארנב שלכם.

מאמר זה נועד ללמד אתכם כל מה שצריך כדי שתוכלו לחנך את הארנב שלכם לצרכים. כאן תוכלו לקרוא את התשובות לכל השאלות שיעזרו לארנב שלכם לבסס הרגלים טובים ובריאים.

האם אפשר לאמן ארנב לצרכים? בהחלט כן, בעזרת מצע מתאים.

כדי להצליח לאמן את הארנב שלכם לעשות את הצרכים שלו במקום אחד הכי חשוב לדאוג למצע מתאים. המצע שתבחרו יהיה בית השימוש של הארנבון שלכם. על כן, חשוב מאוד לבחור מצע שמתאים ובטוח לשימוש לארנבים. ריח השתן של ארנבים (בייחוד ארנבים לא מסורסים) הוא חריף במיוחד ולכן נסו למצוא מצע עם יכולת ספיגה טובה.

אילו סוגי מצעים ישנם? ניתן להשתמש באוכל לארנבים, רק חשוב להקפיד שהארנב מבדיל בינו לבין המזון שלו שנמצא בקערה שלו. את המזון ניתן להניח בארגז המיועד לצרכים של חתולים קטנים. במקרה שיש לכם ארנב ננסי או ארנב ממש קטן, גם קערה שטוחה תוכל להתאים.

אוקי. יש מצע לצרכים, מה עכשיו?

בתחילה, חשוב שהארנב יהיה זמן משמעותי בכלוב שלו. זהו כלל חשוב מאוד בהצלחת המהלך. הקפדה על מעט זמן התרוצצות ברחבי הבית והגדרת הכלוב כמרחב המשמעותי של הארנב תלמד את הארנבון שלכם איפה נמצאים השירותים שלו. אם בתחילת הדרך תאפשרו לארנבים שלכם להתרוצץ ולעשות צרכים בכול מקום, תתקשו ללמד אותם בהמשך לעשות את צרכיהם במקום אחד.

כשהארנב המתוק שלכם בכלוב שלו, נסו לשים לב היכן עושה הארנב שלכם את הצרכים שלו. איפה שהוא עושה את צרכיו – שם תניחו את הארגז המיועד לצרכים. אם הוא עשה מראש את צרכיו בארגז – מה טוב. בתקופה הקרובה, הזיזו את הארגז למקום בו עושה הארנבון את צרכיו. זה יאפשר לו ללמוד שארגז = צרכים.

לסיכום

חשוב מאוד לאפשר לארנבון שלכם ללמוד כיצד לעשות את צרכיו במקום אחד. עם מעט תרגול וסבלנות, תוכלו להנות מהארנב שלכם ולהימנע מניקוי צרכים מכל רחבי הבית.

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים הוא המחבר הראשי באתר מדע וחברה, הוא כותב מאמרים במגוון נושאים ומפרסם אותם באתר הזה להנאתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *