מה חשוב לדעת על תסמיני גמילה מקנאביס?

‎אילן אופנהיים

נכתב על ידי ‎אילן אופנהיים

ינו 27, 2023

עם הלגליזציה בישראל ובכלל בעולם, גדל מספר האנשים שחווים תסמיני גמילה מסמים קלים וקנאביס. תסמינים של גמילה מקנאביס יכולים להיות פיזיים ופסיכולוגיים כאחד. למשל, זה יכול לגרום לך להרגיש שאתה צריך להשתמש שוב בקנאביס מכיוון שזו "סם" הבחירה שלך.

גמילה מקנאביס היא מצב שעלול לגרום לתחושות של דיכאון, חרדה, נדודי שינה, אובדן תיאבון, בחילות ועוד. ישנן צורות רבות של תסמונת גמילה מקנאביס או הפרעת התמכרות לקנאביס. הסוג הנפוץ ביותר הוא כאשר האדם מפסיק להשתמש בקנאביס, אך ממשיך להרגיש את ההשפעות במשך ימים או שבועות לאחר הפסקתו.

סוגים נוספים של התמכרויות לקנאביס

סוגים אחרים יכולים להיות כאשר מישהו צריך להשתמש בקנאביס ברציפות על מנת להימנע מתסמיני גמילה של תרופות אחרות או משככי כאבים חזקים. כמו כן, ישנם אנשים אשר מתמכרים לקנאביס בעקבות התפתחות של PTSD, מה שנחשב הפרעה פוסט טראומתית.

לא פעם, למשל, חיילים קרביים משתחררים מצה"ל לאחר שהם משרתים במלחמות, מה שעלול להוביל להפרעת דחק של פוסט טראומה. חיילים אלו עשויים לגלות שהם מוצאים נחמה מסוימת בשימוש בקנאביס, מה שעלול להתפתח עד כדי תלות והתמכרות לסם הקל.

למה דומים תסמיני הגמילה מקנאביס?

סימני הגמילה דומים לאלה הנראים בתסמונת גמילה מאלכוהול. אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, עליך לדבר עם הרופא שלך על כך בהקדם האפשרי. אם אין לך אפשרות לקבל ייעוץ רפואי ואתה חווה תסמיני גמילה, יהיה כדאי לדבר עם הספונסר שלך (יועץ או מלווה בתהליך של גמילה מקנאביס).

שווה לקרוא: טיפול בהתמכרויות – טיפול EMDR

בסופו של דבר, הסימפטומים של גמילה מקנאביס יכולים להשתנות בהתאם לאדם. חלק מהאנשים חווים נדודי שינה, דיכאון, מתח, תסיסה, תוקפנות, התפרצויות כעס או התקפי פאניקה. כמו כן, חלק מהאנשים נוטים יותר לסבול מתסמינים אלו למשך תקופה ארוכה יותר.

תסמיני גמילה מקנאביס – פיזיים ופסיכולוגיים גם יחד

תסמיני גמילה מקנאביס הם תסמינים פיזיים ופסיכולוגיים המתרחשים כאשר אדם מפסיק או מפחית באופן משמעותי את השימוש בקנאביס. חשוב לדעת על הסימפטומים של גמילה מקנאביס, מכיוון שהיא משפיעה על חייך בדרכים שאולי אפילו אינך מבין כרגע. גמילה יכולה להיות מתישה ולאורך זמן, ולגרום לך לחלות בתדירות גבוהה יותר, לתחושת אי שקט, לכעוס בקלות רבה יותר, לאכול פחות אוכל או לישון יותר מהרגיל. אם זה מרגיש לכם מורכב, זה כנראה בגלל שהגמילה היא באמת לא פשוטה. מכון לגמילה מקנאביס עשוי להקל עליכם משמעותית את התהליך הזה שרבים עוברים בימינו.

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים

‎אילן אופנהיים הוא המחבר הראשי באתר מדע וחברה, הוא כותב מאמרים במגוון נושאים ומפרסם אותם באתר הזה להנאתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *